להתאמה אישית אונליין ורכישה - התקשרי עכשיו! 03-9155683

10 סימנים לבוטוקס גרוע

כאשר הזרקת בוטוקס נעשית כהלכה על ידי רופא מומחה התוצאות משפרות את המראה בצורה מדהימה. כאשר לא עושים אותם נכון, הם משנים לרעה את הפנים ובולטים לעין בצורה שכל המי שמסתכל רואה את העיוות. "בוטוקס גרוע או מוגזם הפך לבעיה חמורה בימינו", אומרת ד"ר קארין גרוסמן, דרמטולוגית מסנטה-מוניקה, קליפורניה. "רבים רואים בתקשורת אנשים עם בוטוקס מוגזם או מראה קפוא ונתקפים פחד שגם הם עלולים להיראות ככה יום אחד. זריקות בוטוקס הפכו ללהיט מאוד מכיוון שקל להזריק אותם, אך חשוב לזכור שטעות אחת קטנה – ואתם נשארים עם המוזרויות בתווי הפנים לזמן ארוך".

סימן ראשון: לא קיבלתם את הדבר האמתי.

ראשית – ולא ניתן להפריז בחשיבות העניין – הזרקות מכל סוג שהוא עושים אך ורק אצל מנתח פלסטי מומחה לפנים או דרמטולוג מוסמך! מעבר לכך מומלץ לשאול את הרופא מה מקור החומר, או לבצע חיפוש קצר באינטרנט לגבי היצרנים המורשים של הבוטוקס.

סימן שני: קיבלתם עסקה שהיא "טובה מדי מכדי להיות אמתית".

ד"ר גרוסמן ממליצה להיזהר מ-"מומחים" שיוצרים רושם של "טובים מדי מכדי להיות אמתיים", מכיוון שהם באמת כאלה. "יתכן שמטפל זה אינו משתמש במוצרים מורשים – כמו במקרה של הכירופרקט בפלורידה ששלח אנשים לטיפול נמרץ כתוצאה משימוש במוצרים מזויפים שהוברחו מסין. הנחות בדרך כלל מעידות על חומר לא מקורי מכיוון שהבוטוקס אמיתי יש מחיר קבוע.

סימן שלישי: הרופא שלכם "פעל על-פי תבנית".

זהו סימן שקצת קשה להבחין בו, אך ישנן דרכים להימנע ממנו. "הזרקת בוטוקס, מילויים, לייזר וניתוחים מחייבים ידע מדעי וכישורים אומנותיים", אומרת ד"ר גרוסמן. "לצערי, אנשים רבים החלו ללכת לקורסי הזרקת בוטוקס בשעות אחה"צ, היכן שהם מקבלים תבנית ולומדים להזריק לפי התבנית המסוימת הזו. אומנם השיטה עובדת, אך היא גורמת לשיתוק שרירי הפנים ולא לוקחת בחשבון את תווי הפנים או השרירים הייחודיים של כל מטופל. לפיכך, כולם יוצאים מהטיפול הזה עם פנים משותקות שנראות כמו מסכה". אז איך ניתן נמנעים מזה? "הדבר החשוב ביותר שיש לעשות לפני הזרקת בוטוקס הוא למצוא אנשים שטופלו בידי אותו המטפל ולבחון את תוצאות הטיפול. האם הם נראים כמו שאתם הייתם רוצים להיראות? האם הפנים שלהם נראות טבעיות או קפואות?"

סימן רביעי: הרופא שלכם לא לקח אתכם בחשבון.

עוד פרט שיש לקחת בחשבון הוא שבבוטוקס אין כזה דבר "מידה אחידה". ד"ר גרוסמן אומרת שהמזריק צריך להיות מסוגל לבדוק את הפנים שלכם, לנתח את תנועת וחוזק השרירים שלכם. "האם הוא שואל אתכם איך תרצו להיראות? האם הוא שואל לאילו תוצאות ברצונכם להגיע? כל אלה הן שאלות חשובות שבמקרה ולא נשאלות – תקשרו אותם עם הרופא לפני הדקירה הראשונה!".

סימן חמישי: הפנים שלכם לא נראות טבעיות בזמן המנוחה – או בזמן התנועה.

"מראה לא טבעי" הוא מונח עמום ולמעשה מגדיר "בוטוקס גרוע". מראה לא טבעי בשעת המנוחה או בזמן התנועה. חשוב מאוד לשאול האם צפויה פגיעה בתנועת הגבות הטבעית בעת הרמת הגבות, והאם גובה הלחיים יישאר תקין כאשר מחייכים. תוצאה שכיחה של "בוטוקס גרוע" היא "גבות ספוק", שבה זנב הגבה מתרומם לגובה לא טבעי ומתחדד, והגבה הלטרלית צונחת נמוך מדי. באזור צדי העיניים. אם הבוטוקס הוזרק על פי תבנית הגורמת ללחי לצנוח, אתם עלולים לסבול ממראה של עיניים חלולות ולחיים של סופגניה".

סימן שישי: משהו בפנים שלכם השתנה מהותית.

עוד סימן הקשור לגבות – אם הגבה הלטרלית שלכם מתרוממת באופן טבעי בעת הרמת גבות לפני קבלת טיפול הבוטוקס, ואם הזרקת הבוטוקס באזור המצח לא מוזרקת לכם באזור שמעל ארובות העין, הדבר יוביל להופעת "גבות ספוק". "לא אצל כולם הגבות מתרוממות לצדדים, כך שלא כל מקרה מחייב הזרקות רוחביות במצח כדי לשמר את המראה הטבעי. אם העיניים שלכם נראות חלולות לפני הבוטוקס, מומלץ להימנע מהזרקת בוטוקס בלחיים / צדי העיניים מכיוון שזה יעניק לעיניים שלכם מראה חלול ויבליט את הלחיים החוצה בצורה לא טבעית כשתחייכו. הפתרון הוא להזריק רק בגבה הלטרלית ובאזור שמעליה כדי להרים את זנב הגבה מבלי לגרום לצניחת הלחי.

סימן שביעי: אתם חווים בעיה פתאומית בפה.

אומנם ד"ר גרוסמן מציינת שאזור הגבות הוא האזור העיקרי המראה לנו שמשהו אינו כשורה, אבל גם אזור הפה יכול להציג סימנים של בוטוקס גרוע. "אם הגבות שלכם צנחו ואתם נראים כמו מתמודדים באודישן לסרט "מסע בין כוכבים", או אם הפה שלכם צונח ונראה שכל רגע אתם עומדים לבכות… סימן שעשיתם בוטוקס גרוע". מקרים מצערים מסוגים אלו עלולים להיגרם כתוצאה מהזרקה לא נכונה או מוגזמת של בוטוקס. הסימנים אינם נשארים לצמיתות, אך הם יתישו אתכם הרבה לפני שיעברו".

סימן שמיני: אתם חווים תגובה שלילית.

כדי לזכור שבכל מקרה של תגובה שלילית, או תופעת לוואי מדאיגה כמו שינויים בראיה, כאב מתגבר, נפיחות מתגברת – יש להתקשר מיד לרופא שלכם, ולדאוג שיראה אותכם פיזית. תשובות כמו "שימי קרח" – לא אמורות לספק אותכם.

סימן תשיעי: אתם לא מבחינים בהבדל.

"הופעת תופעות לוואי חמורות כגון אלו שכבר מנינו, או בוטוקס שפשוט לא עובד [הקמטים לא משתנים בחלוף שבוע ממועד הטיפול] גם הם מהווים סימנים לכך שלא קיבלתם את הסחורה שציפיתם לקבל. חשוב לזכור שהתוצאה הסופית של טיפולי הבוטוקס אינה נגלית לעין מיד בתום הטיפול. "לוקח לבוטוקוס 7-14 ימים כדי להגיע לתוצאה הסופית של ההזרקה ברוב המקרים. אצל מטופלים מסוימים, הדבר עשוי אף לקחת עד 3 שבועות", אומרת ד"ר גרוסמן. " לפעולת הבוטוקס לוקח זמן להרפות את השרירים, צריך להמתין עד לקבלת התוצאה הסופית של הטיפול כדי לדעת האם ההזרקה התבצעה כהלכה. ובאותה נשימה – תופעות הצניחה והמראה הלא טבעי גם הן יכולות להופיע בפרק זמן של שבוע עד שלושה שבועות.

סימן עשירי: נוצרים על פניכם תווים חדשים.

ד"ר גרוסמן מסבירה: "כאשר מקפיאים אזור כלשהו בפנים באופן מוגזם, נוצרים תווי פנים חדשים". החדשות הטובות: "גם אם מזריקים לכם יותר מדי, בסוף זה ייעלם. יחד עם זאת, ככל שהכמות גדולה יותר, כך ייקח לחומר זמן רב יותר כדי להתמוסס ולהיעלם. בנוסף, שימוש לאורך זמן בכמויות גדולות של בוטוקס – במיוחד באזור העליון של הפנים – עלול לגרום עם הזמן לניוון השרירים. יתכן שעכשיו אתם אומרים לעצמכם: 'מעולה', או 'בעתיד נצטרך פחות בוטוקס', אבל האמת היא שניוון שרירי הפנים גורם לפנים שלכן להזדקן מהר יותר בגלל אובדן נפח השרירים. כיום, לאחר שנים של הזרקות בוטוקס אנו רואים נשים בעלות מצח חלק ומבריק עם עור דקיק ומנגד אזור פנים תחתון מלא בקמטים".

 

 

דילוג לתוכן