להתאמה אישית אונליין ורכישה - התקשרי עכשיו! 03-9155683

10 טיפים לניקוי פנים

מדוע כדאי לשטוף את הידיים לפני ניקוי פנים, כיצד נכון לנגב את עור הפנים, ומה הדבר החשוב ביותר לעשות כשמדובר בתכשירי ניקוי לפנים?

אחד הפתרונות האידיאליים לשמירה על מראה עור בריא, נקי ורענן הוא שגרת ניקוי יסודית. ניקוי פנים יסודי ומוקפד חשוב לשם הרחקת לכלוכים שונים, ובהם חלקיקי אבק, חול, פיח, שאריות של חומרים קוסמטיים ותכשירי איפור, חלב המופרש דרך קבע מהעור, זיעה, תאים מתים, וחיידקים הנמצאים בהמוניהם על פני העור. פעולת הניקוי מאפשרת לעור לנקז ממנו את הרעלים ובו-זמנית לספוג בצורה אפקטיבית יותר רכיבי לחות והזנה.

10 טיפים לניקוי פנים:

1. הדבר החשוב ביותר הוא התאמת מוצרי הניקוי לסוג העור: יבש, רגיל, מעורב או שמן.
יש לשים לב שהמוצר שבחרנו מיועד לסוג העור שלנו ומתאים לגיל שלנו. בנוסף, צריך להיות קשובים לעור: עור הפנים יכול להשתנות בין הקיץ לחורף, ויתכן ויהיה צורך בתכשירים שונים לעונות השנה השונות. כמו כן יש לשים לב לתגובת העור למוצר: לעיתים העור מתייבש, לעיתים יוצאים פצעונים, לעיתיםם מופרש עודף שומן – כל סימן שכזה מראה לנו שהמוצר שבחרנו אינו מתאים.
2. לפני שטיפת הפנים, יש לרחוץ היטב את הידיים כדי להמנע מהעברת הלכלוך לעור הפנים.
3. יש לרחוץ את הפנים בסבון פנים שמתאים לנו פעם או פעמיים ביום, לא פחות ולא יותר. רחיצה תכופה מדי עלולה לגרום ליובש ולהופעת גירויים בעור. אין להשתמש בסבון גוף לרחיצת הפנים. לעור הפנים יש צרכים אחרים מאשר לעור הגוף.
4. מומלץ לשטוף את הפנים במים פושרים. מים קרים או חמים מדי עלולים לגרות את העור (לכן לא מומלץ לעשות זאת במהלך המקלחת – לרוב טמפרטורת המים חמה מדי). רצוי לסיים את השטיפה במים קרים, כיוון שהם מכווצים את הנקבוביות ומקנים לעור מראה פנים קורן.
5. יש לשטוף את תכשיר הרחצה היטב מהפנים – גם מאזור הצוואר ומקו השיער. התכשיר חשוב לניקיון, אך אם הוא יישאר על העור יותר מדי זמן, הוא יהפוך בעצמו ללכלוך.
6. לאחר הרחצה יש לנגב את הפנים במגבת נקייה ולא במגבת הידיים המשפחתית. מומלץ לטפוח עליהם במגבת בעדינות, ולהימנע מניגוב אגרסיבי שיכול לגרום לגירוי.
7. בנוסף לשטיפה בסבון פנים, מומלץ להשתמש בפילינג עדין המתאים לעור הפנים, על בסיס יומיומי, או פעם בשבוע, בהתאם למצב העור ולהמלצת הקוסמטיקאית.
8. באם את מתאפרת, זכרי – לא כל סבון פנים הוא גם מסיר איפור.
אסור ללכת לישון עם איפור! לכן, בנוסף לסבון הפנים, יש להשתמש בתכשיר ייעודי שישאיר את הפנים נקיות משאריות האיפור במיוחד מסביב לעיניים.
9. חשוב לסיים את ניקוי הפנים במריחת קרם פנים. יש לבחור בקרם פנים המתאים לגיל ולסוג העור.
10. כדאי להחליף את ציפית הכרית באופן תכוף על מנת ליצור סביבה נקייה לעור הפנים, במיוחד בלילה כשעיקר תפקודו הוא להתחדש.

דילוג לתוכן