להתאמה אישית אונליין ורכישה - התקשרי עכשיו! 03-9155683

פילינג

פילינג נחשב לאחת משיטות הטיפול הפופולאריות ביותר כיום. הוא עוזר להסיר תאי עור מתים ומחיה את העור. הוא הופך אותו לזוהר, רענן וכמובן גם יפה יותר ופעמים רבות משמש כפתרון טיפולי במקרים של צלקות בעור, כתמים שהצטברו על גבי העור לאורך השנים ועוד. הוא נחשב כטיפול קוסמטי רפואי אך גם כטיפול אסתטי לכל דבר.

קיימים שלושה סוגים עיקריים של פילינג:

1. פילינג ביתי/פילינג טבעי – כפי שניתן להסיק משמו, מדובר בטיפול שניתן לבצע באופן עצמאי, בבית והוא נחשב לקל ופשוט. אפשר למצוא בשוק כיום מגוון רחב של תכשירי פילינג ביתיים, וגם ניתן לעשות את הפילינג מחומרים ביתיים שיש לכל אחד בבית. הפילינג הביתי נועד לרענן את העור, ליצור מראה זוהר יותר ואפשר לבצע אותו אחת לכמה חודשים.

2. פילינג יסודי – הוא מוצע על ידי קוסמטיקאיות המתמחות בכך ונעשה תוך שימוש בתכשירי פילינג מיוחדים, המיועדים אך ורק לשם כך. פילינג מסוג זה מתאים לצורך העלמת קמטים וכתמים בולטים, הנוצרים בעקבות חשיפה מרובה מאד לשמש או בעיות פיגמנטציה שונות. מכיוון שמדובר בחומרים כימיים מיוחדים, חשוב שהטיפול יתבצע על ידי קוסמטיקאית מומחית, בעלת הכשרה מתאימה.

3. פילינג עמוק – הוא מגיע לשכבות העמוקות של העור ונחשב הליך רפואי לכל דבר. הוא מוצע על ידי רופאים, המתמחים בכך, ומתבצע בחדר ניתוח או במרחב טיפולי מתאים. הוא נעשה תחת הרדמה חלקית וההחלקה ממנו ארוכה יותר, בהשוואה לפילינג הביתי, למשל. אפשר לבצע אותו בעזרת חומצה מיוחדת, חומצת TCA, או באמצעות לייזר, הנחשב לאחת משיטות הטיפול המבוקשות כיום.

חשוב לדעת

כדי ליהנות מהתוצאות הרצויות, חשוב להתאים את סוג הפילינג למצבו של העור ולבעיה ממנו הוא סובל. אין צורך לבצע פילינג עמוק כשמדובר בעור צעיר ובריא. מצד שני, פילינג ביתי, למשל, לא תמיד יהיה הפתרון המתאים לאלה הסובלים מצלקות או כתמים בולטים על העור. חשוב לפנות לגורם טיפולי מוסמך, בעל ניסיון בביצוע הטיפול המוצע. מומלץ יחד איתו לבחון את שיטות הטיפול השונות ולבדוק איזו מהן היא המתאימה ביותר.

מבין מגוון הטיפולים הקוסמטיים שניתן למצוא כיום, ישנו טיפול פילינג, שכולל הסרה של שכבות העור באמצעות תמיסה מיוחדת, הכוללת חומרים כימיים חריפים בדרך כלל.

ישנן דרגות שונות לפילינג: פילינג שטחי וקל, אותו ניתן לבצע גם בבית באופן עצמאי, פילינג בינוני ופילינג עמוק, המתבצע אך ורק על ידי קוסמטיקאית או רופא מומחה.

פילינג עמוק מוצע פעמים רבות משיקולים אסתטיים, אולם במקרים מסוימים גם בשל סיבות רפואיות, בין אם בעקבות צלקות על עור הפנים או כתמים שמופיעים על גבי העור ולא ניתן להסירם בדרכים אחרות.

כיצד זה נעשה

פילינג עמוק, ובניגוד לשני סוגי הפילינג האחרים, הקל והבינוני, נחשב להליך טיפולי מיוחד, הנעשה תחת הרדמה מקומית. הוא מתבצע בחדר ניתוח או בחדר טיפולים מיוחדים, המתאים במיוחד לשם כך ותחת השגחה רפואית מלאה. הסיבה לכך נעוצה בשל השימוש בחומצה חזקה מאד, המוחדרת ישירות אל העור, אל השכבות העמוקות שלו, הגורמת לכוויה בעור וכן גם לכאבים עזים ולהחלמה ממושכת באופן יחסי. אולם, תוצאותיו של ההליך מצדיקות אותו.

מי שבוחרת לעבור טיפול כזה, זוכה בסיומו לפנים נקיות וחלקות הרבה יותר. שיטת הטיפול מאפשרת את הסרתם של התאים המתים, ויצירת עור חדש ובריא יותר. הסרת התאים יכולה להיעשות גם בשיטות אחרות, כמו באמצעות לייזר או בטכניקה מיוחדת של שיוף, הנחשבות אף הן כהליך של פילינג עמוק אם כי לא באמצעות חומצה.

מדוע כדאי לבחור בהליך זה

למרות שמדובר בהליך לא פשוט, הפילינג העמוק נחשב כמומלץ מאד במקרים של צלקות עמוקות על עור הפנים, קמטים וכתמים. הפילינג הוא טיפול קוסמטי שאיננו נחשב יקר בהשוואה לסוגי הטיפול האחרים והוא משיג תוצאות מצוינות. שלא כמו ניתוח קוסמטי כמו מתיחת פנים למשל, ההחלמה ממנו מהירה וקלה יותר.

חשוב לזכור

מי שבוחרת לעבור את ההליך, חשוב שתפנה אך ורק לרופא או לקוסמטיקאית, המתמחה בכך. כמו טיפולים אחרים, גם הליך זה מלווה בסכנות ובתופעות לוואי אפשרויות. פנייה לגורם מוסמך ובעל ניסיון מפחיתה את הסיכוי לסיכונים שונים ועוזרת להשיג את התוצאות הרצויות, ובעיקר עור חלק יותר ויפה יותר.

דילוג לתוכן