להתאמה אישית אונליין ורכישה - התקשרי עכשיו! 03-9155683

פילינג – כללים ושיטות חדשות בקילופי עור

אנו חיים בעולם של פוטושופ ורזולוציה גבוהה, נחשפים כל יום לתמונות דיגיטליות מושלמות ובקלות נותנים לתמונות האלה להפנט אותנו ולהאמין שלידוענים האהובים עלינו יש עור, שיניים, שיער וגוף מושלם – כי ככה הם נולדו, והם ממש לא! המציאות הוירטואלית המשובשת הזאת גולשת גם אל הקליניקה ודורשת מהקוסמטיקאית להתמודד עם לקוחה שרוצה להשיג שלמות וליצור שינויים שיגרמו לעור או לגוף שלה להראות כמו בתמונות הפוטושופ. איך מתמודדים עם הדרישות האלה?

התשובה היא ללא ספק פילינג. שיטות ומוצרים מתוחכמים יותר לקילוף העור נותנים לקוסמטיקאיות הזדמנות חשובה לא רק להגדיל את רמת שביעת הרצון של הלקוחות, אלא גם לשדרג את רמת המקצועיות בטיפולי עור ולהגדיל את הערך שלנו בשוק תחרותי ביותר.

פילינג – שלבים

העור האנושי מייצר כ-36 מיליון תאי עור חדשים מדי יום! ניתן לחשוב שזה כשלעצמו מספיק כדי שהעור שלנו תמיד ייראה זוהר, רך וגמיש. אבל אין שלמות בעולם. תאים נפגמים, הופכים למזוהמים, כאשר אין השלה ראויה של תאים נוצרת שכבה אפרורית וככל שאנחנו מזדקנים גם ההאטה בייצור קולגן ובהתחדשות התאים לא ממש עוזרת לשמור על מראה צעיר. בשלב זה קילוף עור מקצועי הופך לחלק קריטי עוד יותר בכל משטר טיפולי בריא לעור.

חייבים להתאים תוכנית טיפולים לפילינג מקצועי על פי רגישויות ספציפיות של עור הלקוחה. חומרי קילוף עדינים כמו סובין אורזרס ואנזימים שמקורם בפירות, כמו פפאין (אנזים מפרק חלבונים מפפאיה אשר מפרק את החלבון קרטין) וברומליין (אנזים שמקורו באננס) מתאימים באופן אידיאלי ללקוחות עם עור רגיש. מרכיבים חזקים יותר כמו חומצה לקטית, חומצה סליצילית או רטינול מצוינים לטיפול "אמצע הדרך", ללקוחות שרוצות להתמקד בבעיות ספציפיות ולהילחם בתהליך ההזדקנות.

ה'תותחים הכבדים' של קילוף, המתאימים ללקוחות שמעוניינות בשיפור משמעותי ודרמטי, הם פפטידים שמיוצרים בשיטות מתקדמות כמו אלה העטופים בכמוסות הולכה ופועלים ליצירת השלה בעומק שכבות העור, שילוב בין סוכרים לחומצות אלפא הידרוקסיות או אנזים ביו-ממיטי המפרק חלבונים ומחליש את הקשרים בין תאים ובתוך כך מעודד פירוק של חלבון הקרטין באפידרמיס, וכמובן חומצה טריכלורואצטית (TCA) – חומר ישן, אבל עדיין יעיל.

אזהרות לטיפול בפילינג

פילינג עמוק וחזק הרבה יותר מסקראב, לכן הוא חייב להיות בטוח – שלא לדבר על כך שהוא חייב להיות חוקי. לדוגמה, במדינות מסוימות מטפלים קוסמטיים אינם מורשים לעבוד עם ריכוזי חומצות מסוימים או עם חומצות מסוימות בטיפולי עור. שחמוש בחומצות גם דורשת הכרה וידע מעמיק לכן חייבים לללמוד ולהתנסות שוש ושוב לפני שמטפלים בלקוחה. קבלו חשיפה לטכנולוגיות החדשות על-ידי השתתפות בקורסים מתקדמים ויצירת קשרים עם עמיתים למקצוע. סננו את השיטות שיתאימו לכם ולשוק שלכם, ובתור התחלה בדקו האם קיימות הגבלות חוקיות על מרכיבים ספציפיים. בדקו באופן יסודי האם נדרש כיסויי ביטוחי נוסף כלשהו ובאופן כללי אל תתנסו בחומרים שמגיעים ממקור לא ידוע או אמין.

ביצוע ראוי של טיפול קילוף דורש לא רק הבנה יסודית של בריאות העור, אלא גם ידע איך לשלב את מרכיבי המפתח ובתוך כך לנהל מעקב צמוד אחר איזון החומציות. כדי להעריך באופן מלא את ההשפעות השונות של טיפול קילוף ולצמצם את הסיכון לתגובות בלתי רצויות ולסיבוכים כלשהם, הקפידו לבדוק איך הלקוחה שלכם מטפלת בעור שלה בשגרת היומיום שלה. נשים המשתמשות ברטין, רטינול או כל נגזרת פעילה של ויטמין A גם כזה שנרשם על ידי רופא, חייבות להפסיק להשתמש במוצרים אלו לפחות 48 שעות לפני קבלת טיפול קילוף אינטנסיבי. כמו כן, לקוחות שמשתמשות באיזוטרטינואין (Accutane) – או נטלו את התרופה הזו במשך 6 החודשים האחרונים – לא צריכות לקבל טיפולי קילוף, בגלל הסכנה שעורן דק ופגיע. אם העור כבר נמצא במצב פגיע כזה, טיפול קילוף מקצועי עלול לגרום לכתמי פיגמנטציה בלתי רצויים, או ייתכן שהעור פשוט לא יוכל להשתקם כראוי.

תכשירי פילינג: התפתחות וחשיפת אפשרויות חדשות
זאת הקטגוריה שבה עושים צעדי ענק בטכנולוגיות, שילובים ושיטות שימוש במרכיבים. הלקוחות כבר יודעות שקילוף הוא דרך יעילה לנקות את העור ממעטה חונק של פסולת תאית מבוססת קרטין ולחשוף רקמת עור רכה יותר ומלאת חיים שנמצאת מתחת למעטה זה. הדור החדש של תכשירי קילוף מציע לקוסמטיקאיות מגוון מדורג של אפשרויות טיפול, כאשר כל מדרגה מאפשרת לתת טיפול אינטנסיבי יותר. הביקוש למוצרים מקטגוריה זו גבוה מתמיד, לכן נדרשת מיומנות כדי לספק את התוצאות שבהן הלקוחה מעוניינת באופן מוצלח ובטוח – עור מלוטש ורענן להפליא עם מינימום אי-נוחות, דלקת או "זמן מנוחה".

אם נשתמש באנלוגיה לאחד המקצועות שקרובים למקצוע שלנו, עיצוב שיער, מעצבי שיער מדברים על תופעה בשם "קדחת הבלונד": הלקוחה החליטה להפוך לבלונדינית, ואין דרך חזרה. אבל מעצב שיער מנוסה יעשה הבהרה פחות דרסטית ממה שהלקוחה מתעקשת לקבל, לפחות בפעם הראשונה. במפגשים השני והשלישי קל יותר לעשות הבהרה אגרסיבית יותר, אבל כמעט ואי אפשר להחזיר את "השד הבלונדיני" בחזרה לבקבוק.

באופן דומה, היו עדינים בתכנון קילוף כימי. כמו עם הבהרת שיער, זאת לא צריכה להיות החלטה מתוך דחף – הקפדה על זהירות תמנע נזקים אפשריים וחרטה של הלקוחה. כמו כן, קחו בחשבון שהיום הלקוחות לא מוכנות או יכולת לשבת בבית כמה ימים לאחר טיפול הקילוף, או להמשיך ולהתקלף לאורך כמה ימים. במקום זאת, היצרנים מציגים מוצרים במרקם ללא מים. מרקם כזה לא רק מגדיל את עוצמת המרכיבים ומספק רמת מסיסות גבוהה, אלא גם מצמצם את רמת הדלקתיות והאדמומיות הראשונית בתהליך הקילוף. בעוד דלקת מבוקרת נדרשת כחלק מכל קילוף כימי, כדי להתחיל תהליך ריפוי, חייבים לנהל בקרה הדוקה על רמת החדירה. קילוף חזק מידי עלול לגרום לפיגמנטציה בלתי רצויה, להידלדלות שכבת הדרמיס, לשינויים במרקם העור או אפילו לאדמומיות ולפצעים בעור לטווח הארוך.

ריכוזים גבוהים של חומצה גליקולית וחומצה טריכלורואצטית (TCA) נחשבים זה זמן רב כמרכיבים עם עוצמה בינונית, אבל שילוב של חומצות אלו עם מרכיבים אחרים מרחיב את האפשרויות ומשפר את חוויית השימוש ואת התוצאות. הדוגמה הטובה ביותר היא חומצה לקטית, שהיא בעלת מולקולה גדולה יותר מאשר חומצות אחרות שבהן משתמשים לעתים קרובות. שילוב של חומצה לקטית עם מרכיבים פעילים אחרים יכול לעזור לעכב את השפעת שילוב החומצות, מה שמאפשר שליטה טובה יותר ברמת הפציעה ומריחה מדויקת יותר. זכרו ששילוב לא משנה את התכונות הראשוניות של חומצה, וכמו תמיד, הקוסמטיקאיות חייבות לנקוט בזהירות רבה ולעבוד בהתאם למגבלות של כל חומצה וחומצה בנפרד. שילוב מרכיבים על-ידי מטפל מנוסה הוא הדרך המקצועית "לשדרג" את השימוש בחומצות ולעבור לשימוש בנוסחאות מתקדמות יותר.

בחדר הטיפול – צמדים חזקים
קודם כל בטיחות – אנחנו עובדים לפי הכללים כדי להגן על העור של הלקוחות ועל המוניטין שלנו. עם זאת, מיומנות וידע מקצועיים מאפשרים לשלב מרכיבים מסוימים בדרכים שהן לא בדיוק "כמו בספר", לקבלת תוצאות טובות יותר. כמובן, חייבים לעבוד בזהירות ותמיד קודם כל לבדוק כל דבר עם היצרן, כדי למנוע תופעות לוואי. כמה שילובים שאפשר לבדוק ולחקור:

שילוב של מסיכת הידרוקסי עם תוספת של חומצה לקטית ליצירת טיפול אינטנסיבי, יעיל ועם זאת בטוח כדי להפוך מרקם עור גס לחלק יותר, לפני קילוף האפידרמיס (dermaplaning) או אחרי קילוף בשיטת microdermabrasion, לפרץ של התחדשות בעור.
שכבה של אנזימים וחומצות לקילוף עדין, אך חזק. אנזימים יכולים לטפל בקשרים בין תאי העור ולשנות את תהליך ההשלה ואת זמן "ההשבתה" שאופייני לתכשירי קילוף ישנים יותר. אידיאלי ללקוחה עסוקה שלא יכולה להרשות לעצמה לקחת חופש של כמה ימים לפני ואחרי טיפול.
השתמשו בחשמל – כלים חשמליים להאצת התוצאות
בריאות העור לא נגמרת בפילינג. חפשו דרכים לשלב שימוש במכשירים חשמליים בטיפול פילינג, להגברת יעילות הטיפול.

אחרי קילוף בצעו טיפול באור LED כחול, כדי לעזור לטפל בחיידקים ולצמצם את קצב ייצור השומן.
שלבו את הטיפול בחומצה לקטית בטיפול יונטופורזיס גלוואני (Galvanic Iontophoresis) לליחוח נוסף של העור.
משתמשים בתכשיר קילוף על בסיס שמן? עסו את תכשיר הקילוף לתוך העור באמצעות מכשיר Indirect High Frequency, להמרצה נוספת של מחזור הדם – מצוין לעור יבש, עמום ועייף.
שילובי מוצרים – תנו ללקוחות כלים לטיפול בבית
כמובן, חייבים תמיד לבדוק עם היצרן לפני שממליצים על דרכים חדשות לשילוב מוצרים בטיפול בבית. כמה שילובים שאפשר להמליץ, רק אחרי שבודקים אותם:

לבצע ניקוי יסודי של העור באמצעות סקראב פיזי עדין, כמו פילינג אורז, לצד תכשיר הניקוי הרגיל של הלקוחה.
שימוש מסכה לעור שמן סרום עם ויטמין C להאצת ריפוי פצעונים. זה יכול לעבוד גם בתור טיפול יומיומי תוך כדי הפרצות אקנה.
שימוש בוויטמין C עם המוצר הרגיל לטיפול באקנה או בפצעונים, כדי לייבש את הפצעונים ולצמצם הופעת כתמי פיגמנטציה שעלולים להישאר לזמן רב.
הציעו ללקוחות לשלב סרום עם חומצה סליצילית יחד עם קרם הלחות הרגיל שלהן, לטיפול בהיפרפיגמנטציה ובגודש בעור בלי ייבוש יתר או גירוי של העור. בסופו של דבר, התקדמו לשימוש בסרום לבדו.
זכרו תמיד שהעור של הלקוחה מלווה אותה לכל מקום, כך שהיא לא תמיד תהיה בסביבה המבוקרת של חדר הטיפול. הקפידו במיוחד להעריך לא רק את המצב הנוכחי של עור הלקוחה, אלא גם את תוכניות החופשה שלה! קילוף עלול להגדיל את רגישות העור לשמש ואת הסכנה של כווית שמש, לכן תכננו את הטיפולים לפי תוכנית החופשה, או האירועים והשאירו זמן ביטחון להחלמה מלאה. היום הלקוחות דורשים תוצאות דרסטיות, אך העדיפות הראשונה שלנו בתור אנשי מקצוע היא בטיחות. עם מגוון השיטות והמוצרים המתוחכמים שזמין כיום, אנחנו יכולים לקבל תוצאות מרשימות שייראו טוב בתמונות ובתוך כך עדיין להקפיד על שיטות העבודה הטובות ביותר שמקובלות בתחום שלנו.

דילוג לתוכן