להתאמה אישית אונליין ורכישה - התקשרי עכשיו! 03-9155683

פיגמנטציה

היא יכולה להופיע בכל גיל, הן אצל נשים והן אצל גברים, אולם הסובלים העיקריים ממנה, או שמא הסובלות, הן נשים מעל לגיל 50. פיגמנטציה הם כתמים על העור, המופיעים בעיקר באזור הפנים, המחשוף והידיים. מדובר בכתמים בגוונים שונים של חום, שלעיתים גם קשה להסתיר מהעין. הסיבות לפיגמנטציה יכולות להיות רבות ומגוונות מאד, מלבד הגיל עצמו.

בעיות הורמונליות, חשיפה מרובה לשמש וגם גנטיקה יכולות להוביל להופעתם של כתמים אלו על העור, ובכלל, אורח חיים שאיננו נכון, העשוי להשפיע על עור הפנים ועל העור בכלל.

מהי פיגמנטציה

פיגמנטציה הם כתמי עור, כאמור, המופיעים באזורים שונים בגוף, ובעיקר באזורים החשופים. מרבית הסובלים מהתופעה הן נשים ובעיקר מעל לגיל 50. כשישנה פגיעה בכמות המלנין, שאותו מייצר העור, מתחילים להופיע כתמים בגדלים שונים ובגוונים שונים. כשישנה פגיעה ישירה בעור, כמו למשל כזו שנוצרת מחשיפה רבה מאד לשמש, הגוף מייצר כמות רבה יותר של מלנין, שנועד להגן על עורנו.

בעיות הורמונליות וגם שימוש בתרופות שונות עשויים להשפיע על כמות המנלין שמייצר העור ולגרום להופעת הכתמים. כתמים אלה הם בולטים מאד לרוב ועשויים, בשל כך, לגרום לתחושת חוסר נוחות רבה.

כיצד מטפלים בפיגמנטציה ומה חשוב לדעת לפני שניגשים לטיפול

ישנן לא מעט שיטות טיפול, העוזרות להתמודד עם תופעת הפיגמנטציה. פילינג, שמסיר את תאי העור המתים, הוא אחת מהן וכן גם תכשירים שונים להבהרת העור. טיפול באמצעות חנקן נוזלי הוא שיטה נוספת, המוצעת על ידי רופאי עור, וגם טיפול באמצעות לייזר. שיטת הטיפול נקבעת בהתאם לחומרת המצב. ככל שישנה כמות רבה מאד של כתמים ובצבעם הם גם בולטים מאד, נדרש טיפול המגיע אל שכבות העור העמוקות יותר, טיפול נקודתי ומורכב יותר. כשמדובר בכתמים שטחיים, תכשירי הבהרה יכולים להתאים ולהשיג את התוצאות הרצויות.

טיפול בפיגמנטציה מצריך ידע רב, הכשרה וגם היכולת לאבחן במדויק את חומרת המצב. מסיבה זו בדיוק חשוב לפנות אך ורק לקוסמטיקאיות מקצועיות או רופאי עור המתמחים בכך ויכולים להציע את המענה המתאים, הן מבחינה רפואית והן מבחינה אסתטית.

דילוג לתוכן