להתאמה אישית אונליין ורכישה - התקשרי עכשיו! 03-9155683

פיגמנטציה – כתמי עור

כתמי עור הם כתמים חומים על פני העור אשר נקראים גם כתמי פיגמנטציה ונגרמים בשל חשיפת העור לשמש במשך זמן ממושך. כתמים אלה מתחילים להופיע אצל נשים כבר בשנות העשרים לחייהן וממשיכים להתפשט במשך השנים ובהתאמה לתהליך התבגרותה של האישה. כתמי עור לרוב יופיעו בצורת נקודות חומות בקטרים שונים על עור הפנים, הצוואר, הגב, הידיים וכל איזור בגוף שחשוף לשמש באופן קבוע. כתמי עור נגרמים לרוב בשל חשיפה לשמש ללא הגנה מתאימה – יהא זה קרם שיזוף או ביגוד מתאים. עם זאת, קיימים גורמים נוספים שגורמים להיווצרותם, כגון גנטיקה ומצבים הורמונליים כגון הריון. במקרים כאלו, החשיפה לשמש רק תחזק ותעמיק את הכתמים הקיימים.

איך מסירים כתמי עור

כיום קיימות בשוק מספר שיטות להסרת כתמי עור / כתמי שמש. טיפול להעלמתם בצורה מלאה או חלקית תלוי בעיקר בסוג העור. הטיפול הפופולארי ביותר להסרה או העלמה של כתמי עור הינו טיפול פילינג שמטרתו היא חידוש העור וסילוק התאים המתים. במהלך טיפול זה מתבצע קילוף עדין של השכבות העליונות של עור הפנים, זאת על מנת לגרום להתחדשותו המהירה. פילינג כימי יבוצע על ידי רופא פלסטיקאי, בעוד פילינג בלייזר ניתן לבצע במכוני הלייזר השונים על ידי קוסמטיקאיות מורשות. בשוק קיימים גם תכשירים ביתיים שמטרתם הבהרת העור והכתמים שעליו והפיכתו לבעל מראה אחיד יותר. רופאי עורר יכולים לתת מרשם לרקיחת משחות מבהירות המכילות חומצה ומאפשרות קילוף של עור הפנים. בנוסף קיימים גם תכשירים לשימוש ביתי המוצעים בחנויות הפארם והטיפוח השונות. תכשירים אלו יכילו בתוכם לרוב כדוריות או גרגרים שמסייעים בספיגת התכשיר בעת המריחה על העור ויכינו אותו לספיגה של חומרי טיפוח נוספים.

גם לך יש חלק פעיל במניעת כתמי עור!

מעבר לכל הטיפולים הקיימים בשוק, חשוב מאד למנוע כמה שיותר את נזקי השמש ואת היווצרותם של כתמי עור חדשים. הקפידי למרוח קרם שיזוף בצאתך מהבית בימות הקיץ, חבשי כובע, והכיני בהיכון חולצה קלה עם שרוולים ארוכים על מנת להגן על זרועות הידיים. גם הימנעות מקפאין ואלכוהול עשויה לתרום בצמצום הופעתם של כתמי עור, כמו גם אכילה של מזונות ירוקים ושתייה מרובה של מים.

דילוג לתוכן