להתאמה אישית אונליין ורכישה - התקשרי עכשיו! 03-9155683

לקראת פורים – טיפים על איפור והסרתו

איזה איפור מתאים לילדכם? כיצד יש להוריד אותו מעור הפנים? ומדוע יש חשיבות לסוג העור שלנו, לפני שאנו בוחרים את סבון הפנים?
טיפים לקראת פורים:
לפני הניקוי נציין כמה דברים חשובים על בחירת איפור לילדים. חשוב לרכוש איפור המותאם לפורים, עם תו תקן של משרד הבריאות. במקרה זה עדיף שלא לחסוך בכסף, שכן ישנם צבעי פנים שעלולים להיות רעילים ולגרום לאלרגיות. בנוסף עדיף שלא לקנות איפור עמיד במים, שכן להסיר אותו זו משימה לא פשוטה כלל, והוא עלול גם לגרום לרגישויות סביב העיניים. לפני שאתם מתחילים במלאכת הצביעה, מרחו על פני הילדים קרם לחות. באופן כללי רצוי שלא להשאיר את האיפור על הפנים שעות רבות. זכרו שבסופו של יום איפור מכיל מתכות אשר לא בריאות לעור.

ועכשיו לניקוי

ניקוי פנים הוא בגדר חובה מדי יום. האיפור, הלכלוך והמתכות הרעילות שנצמדים לעור במהלך היום, מזרזים את תהליכי הזדקנות העור ומונעים ממנו לנשום ולהתחדש. בבוקר, ניקוי הפנים הוא יותר בגדר ריענון העור והכנתו לחומרי הלחות והאיפור, לכן שטיפת פנים בסבון פנים בהחלט מספיקה. בערב לעומת זאת, הניקוי צריך להיות יסודי יותר. ומה בפורים? על אחת כמה וכמה, שכן סוג האיפור, והכמות בה אנו משתמשים, חוסמים לגמרי את נקבוביות העור, ומותירים אותו כבד, מלוכלך, ושומני. אז איך מנקים את הפנים ובאילו מוצרים כדאי להשתמש?

הנשק הסודי

את תהליך הסרת האיפור נתחיל עם אחד ממוצרי הדגל של מעבדות GIGI ועם מוצר שנחשב ל”נשק הסודי” של המאפרים המקצועיים ברחבי העולם – מים מיסלריים. הם מסירים את כל סוגי הלכלוך והאיפור, אינם שמנוניים, אינם מכילים אלכוהול ואין צורך לשטוף אותם מהפנים. בנוסף לזאת הם מרעננים את עור הפנים ומעניקים לו איזון מושלם. בעזרת צמר גפן, ותנועות עדינות וסיבוביות, נסיר את האיפור מהפנים ומסביב לעיניים.
השלב הבא הוא שימוש בסבון פנים, אולם עבור ילדים, שעורם רגיש יותר משל המבוגרים במיוחד באזור הפנים, נשתמש לפני כן בחלב פנים, אותו נניח על צמר גפן (אפשר גם צמר גפן לח) ונמשיך במלאכת הניקוי. מבוגרים יכולים לדלג לשלב הבא.

סבון לכל סוג עור

לפני שנשטוף את הפנים בסבון פנים, עלינו לדעת איזה סוג עור יש לנו. ישנם סבונים ייעודיים לפי סוג העור וצרכיו. באופן כללי יש לבחור בסבון שאינו מכיל חומצות פעילות שכן הוא עלול לייבש את הפנים. לניקוי עור יבש לדוגמה חשוב להשתמש בסבון פנים המכיל תמציות צמחי אלוורה, תה ירוק, אכילאה וקקטוס המחזקים את מערכת הלחות הטבעית בעור. לעור רגיש יתאים סבון פנים שאינו מעודד יובש או גירוי העור. עור מעורב ייהנה משילוב של הסרת שומן עם מרכיבי לחות כמו תמציות צמחי קמומיל, ורד הבר וסרפד. לעור שמן יתאים מאוד סבון נוזלי עדין בעל חומציות של ph 5.5 שמסיר עודפי שומן אבל אינו גורם לתחושת מתח ויובש מוגבר, ומותיר את העור ללא ברק ועם תחושה של רעננות לשעות ארוכות.

סבון פנים

אנחנו במעבדות GIGI פתחנו את סדרת – AROMA ESSENCE סדרת סבונים ייחודיים לניקוי, רענון וחידוש עור הפנים, שמבוססת על יסודות טבעיים. בין מוצרי הסדרה תוכלו למצוא סבון תה ירוק שמכיל תמציות תה ירוק, צמחי קמומיל, ורד הבר וסרפד, ומתאים לכל סוגי העור. סבון קלנדולה שמכיל תמציות צמחי קלנדולה, צמחי הממליס, לבנה רפואית ומרווה לטיפוח ושמירת לחות העור וחיוניותו, ומתאים גם הוא לכל סוגי העור.
ישנם גם סבונים ייעודיים לסוג עור מסוים: סבון לעור מעורב, סבון לעור יבש: מכיל תמציות צמחי אלוורה, תה ירוק, אכילאה וקקטוס. סבון לעור עדין: מכיל תמציות צמחי אלוורה, אכילאה וכישות, ואינו גורם ליובש או לגירויי העור, וסבון לעור רגיל: מכיל תמציות צמחי קמומיל ורד הבר וסרפד.
לא משנה באיזה סבון בחרתם, רצוי לעסות אותו על פנים רטובות בעדינות, להקציף בתנועות סיבוביות, ולשטוף היטב במים כדי להסיר את כל הלכלוך ושאריות הסבון.
ומה עכשיו? מרחו קרם לחות על הפנים והצוואר בתנועת עיסוי עדינות ומעגליות. עכשיו כשהעור לח הלחות תחדור באופן מקסימלי ותמנע התייבשות של העור.

חג פורים שמח!

דילוג לתוכן