להתאמה אישית אונליין ורכישה - התקשרי עכשיו! 03-9155683

יורדים בגדול

עשרת העצות הבאות של התזונאי יאיר קרני, מנהל תכנית "וינגייט" לאורח חיים בריא, יעזרו לכן להוריד את 2-3 הקילוגרמים העודפים בתוך כשבוע.

שימו לב: לפני שמתחילים משטר דיאטה, חשוב לדעת שירידה במשקל לא מחזיקה מעמד אם לא משלבים בה גם פעילות גופנית, להפך, היא עלולה לגרום לכך שהקילוגרמים שהשלתם יחזרו עם "ריבית". לגוף יש מנגנון הגנה שמפצה על אובדן השומן באגירה מסיבית חדשה.

צמצמו קלוריות בשיטת חישוב פשוטה אתם יכולים לדעת לכמה קלוריות הגוף זקוק כל יום כדי לרדת במשקל. הכפילו את משקלכם ב-20 ואז הוסיפו לתוצאה 300. במשקל של 70 קילו אתם זקוקים ל-1,700 קלוריות כדי לרדת. מעבר לכל שיטת החישוב גוף האדם חייב לפחות 1,200 קלוריות בפרק זמן של 24 שעות כדי לשמור על תפקוד תקין.

שתו הרבה מים כאשר נכנסים למשטר דיאטה חשוב לשתות הרבה מים כדי למנוע התייבשות וגם את תחושת הרעב. מים מונעים נפיחות, מסלקים רעלים ותורמים לתחושה רעננה ואנרגטית של הגוף.

חמש ארוחות נסו לאכול חמש ארוחות קטנות במהלך היום במקום שלוש גדולות כדי לשמור על רמת סוכר קבועה בדם. רמת הסוכר תמנע את התאווה למתוקים ואת הרעב שגורם להתנפל על האוכל. חשוב גם לשלב בארוחות מנות של פרוטאינים, רק צריך לזכור שגודל מנה היא כגודל האגרוף שלכם. לדוגמא מנת אורז או פסטה היא 3-4 כפות ולא צלחת מלאה.

נשנושים בתחילת כל יום הצטיידו בחטיפים שילוו אתכם כל היום. כך אפשר לשלוט על מחלת הנשנוש ולדעת בדיוק כמה קלוריות אכלתם. חטיפים יכולים להיות חטיפי בריאות המועשרים בויטמינים, חטיפי סויה או ירקות ופירות טריים. חשוב להקפיד גם על ספירת הקלוריות של הפירות והירקות כי בכל גזר לדוגמא יש 30 קלוריות והרבה סוכר כך שאי אפשר לאכול שקית שלמה כל יום.

פירות עשירים בסיבים בבחירת הפירות כדאי להעדיף אשכולית, מנגו, פפאיה, או אננס המכילים כמות גדולה של סיבים, מה שמבטיח יציאות קבועות וניקוי הגוף, וכן אנזימים שעוזרים לתהליך העיכול.

סלקו פחמימות מיותרות הורדת כמות הפחמימות הוא טריק שעוזר להוריד במשקל ומהר. כמו כן בזמן הדיאטה מיעוט פחמימות מונע כאבי נפיחות בבטן.

הגבלת שעות אכלו את הארוחה האחרונה של היום מוקדם ככל האפשר ועד לשעה 7 בערב. המחקרים מראים שככל שמאחרים באכילה אל תוך הלילה כך מאבדים את השליטה על כמות המזון וספירת הקלוריות.

מרקים שלבו מרקים דלי קלוריות בתפריט היומי ונסו לאכול אותם לפני כל ארוחה כמנה ראשונה, כך תמלאו את הבטן ותרגישו את תחושת השובע מהר יותר.

הורידו מלח בתזונה מערבית רגילה מקבלים את כמות המלח הנחוצה מהמזון, כך שאין צורך להמליח את האוכל. המלח גורם לאגירת מים בגוף ומונע צמצום היקפים. במיוחד מומלץ להימנע מחטיפים מלוחים כמו צ'יפס ובייגלה ומרוטב סויה.

יוגורט כל יום מחקרים שונים מעלים היום את הסברה שאכילת מוצרי חלב דלי שומן מזרזת ירידה במשקל (ככל שיש יותר סידן בתאי השומן כן השומן יהפוך לאנרגיה במקום להתאכסן בתאים). מוצרי חלב קרמיים כמו גבינות או יוגורט גם מורידים את החשק למאכלים "מנחמים" (עתירי קלוריות) .

דילוג לתוכן