להתאמה אישית אונליין ורכישה - התקשרי עכשיו! 03-9155683

חצ'קונים

הם נחשבים לאחת מבעיות העור השכיחות ביותר בגיל ההתבגרות, אולם הם גם עשויים להופיע בגילאים מאוחרים יותר. פצעי בגרות, המכונים גם חצ'קונים או פצעונים, מופיעים בדרך כלל באזור הפנים, ולעיתים גם באזור המחשוף והחזה. הם בולטים מאד (בשל מיקומם), ויכולים לגרור בעקבותיהם תחושת חוסר נוחות רבה מאד. לשמחתנו, ובעיקר לשמחתם של הסובלים מהם, מוצעים היום לא מעט פתרונות, העוזרים להתמודד איתם ועם הצלקות, הנותרות לאחר היעלמותם, פתרונות שמשיגים את התוצאות הרצויות.

מניעת חצ'קונים – האם זה אפשרי

החצ'קונים מופיעים בעיקר בגיל ההתבגרות וכמעט אצל כל המתבגרים. למרות שבדרך כלל לא ניתן למנוע את הופעתם, שכן הם הסיבה העיקרית להופעתם נעוצה בשינויים ההורמונליים החלים בגוף בגיל זה, אפשר למנוע את התדרדרותם ואת הסימנים שהם יכולים להשאיר על עור הפנים. הנה כמה דרכים שיעזרו לכם, הסובלים מחצ'קונים,

להתמודד עם התופעה באופן יעיל ונכון יותר:

1. הקפידו לנקות את עור הפנים. מי שסובל מחצ'קונים רבים, חשוב שיפקיד לנקות באופן יום יומי את עור הפנים בעזרת תכשירים מתאימים, המיועדים אך ורק לשם כך ומותאמים לסוג העור (עור שמנוני, עור יבש וכדומה). לאחר ניקוי עור הפנים עם מוצרי קוסמטיקה GIGI, יש להשתמש במגבת כדי לייבש את העור, אולם לבצע זאת בעדינות רבה מבלי לפצוע אותו.

2. כדי לא להחמיר את המצב, חשוב שלא לגרד את החצ'קונים, לא לנסות לפוצץ אותם או לגעת בהם. גירוד שכזה עשוי לגרום לזיהומים ולהחריף את המצב אף עוד יותר ואף להשאיר סימנים על העור.

3. פנייה אל קוסמטיקאית מוסמכת היא אחת הדרכים המומלצות להתמודד עם חצ'קונים ופצעונים על הפנים. במידה ורואים שהמצב מחמיר, במידה וסובלים מכמות רבה מאד של חצ'קונים על הפנים, כדאי לפנות לקבלת טיפול קוסמטי על ידי מומחית בתחום, תוך שימוש במוצרי קוסמטיקה, המיועדים במיוחד לשם כך.

4. תזונה נכונה ואורח חיים בריא יכולים לעזור לא מעט ולשמור על מצבו של העור. עור בריא, רענן וזוהר הוא עור שמקבל את כל הוויטמינים והמינרלים שלהם הוא זקוק, עור שאיננו חשוף מדי לשמש ולפגעי מזג האוויר. כדאי להקפיד לאכול נכון, לספק לגוף את כל מה שהוא צריך וגם להימנע מחשיפה רבה לשמש.

דילוג לתוכן