להתאמה אישית אונליין ורכישה - התקשרי עכשיו! 03-9155683

חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית (נקראת גם היאלורונאן או היאלורונאט) היא פוליסכריד (שרשרת של סוכרים) טבעי המופרש ע"י תאים הנקראים פיברובלאסטים וממלא את החלל הבין תאי של רקמות גופנו וגופם של כל בעלי החיים. ניתן להעריך אצל אדם השוקל 70 ק"ג יש בגוף כ-15 גרם חומצה היאלורונית, כאשר שליש מכמות זו מפורק ובמקומו נוצר חומר חדש מידי יום. הפירוק נעשה על ידי חלבון ספציפי הנקרא היאלורונידאז ( Hyaluronidase).

לחות כבסיס לשמירה על בריאות העור

החומצה ההיאלורונית חיונית לרקמות השונות ומעניקה לחות לעור. בנוסף, היא משמשת בסיס לחלבונים חשובים כקולגן ואלסטין המעניקים לעור נפח, חוזק וגמישות. לחומר זה שימושים רבים ברפואה מאז 1970, בין היתר בניתוחי עיניים, באורטופדיה, כמאיץ ריפוי רקמות לאחר ניתוחים ועוד. לרפואה אסתטית נכנסה החומצה ההיאלורונית לשימוש לפני כ-20 שנים ואושרה לשימוש לצרכי קוסמטיקה בארה"ב בשנת 2003.

עם השנים, מאגר החומצה ההיאלורונית כמו גם זה של הקולגן וחלבונים אחרים הולך וקטן, העור מאבד נפח, נעשה דליל, מקומט ויבש ומתקבל מראה חסר ברק ומבוגר. התכונות ההיגרוסקופיות הייחודיות של חלקיקי החומצה ההיאלורונית מקנות להם את היכולת לקשור מים ובכך להעלות את רמת הלחות ולרכך את העור, להעניק מיצוק ומראה בריא וצעיר יותר.

דילוג לתוכן