להתאמה אישית אונליין ורכישה - התקשרי עכשיו! 03-9155683

ויטמין A

כבר בתחילת המאה הקודמת גילו המדענים את תכונותיו של ויטמין A היוצר שינויים חיוביים בתאי העור. לאחר מלחמת העולם השנייה הוא מופה כימית ונכנס כחומר פעיל בטיפולים רפואיים.
התופעות העיקריות המתגלות בעור בגלל מחסור בוויטמין הן יובש מוגבר וקשקשת (קצב התחדשות תאים לא נורמלי). לוויטמין ולניגזרותיו, הנקראים בשפה המקצועית רטינואידים, יש תפקיד מרכזי בתהליך המתמיד של התחדשות והתמיינות שכבת האפידרמיס (השכבה העליונה של העור), אולם נדרשות כמויות זעירות של רטינואידים כדי לאזן את התהליך וכדי לשמור על קצב התחדשות תקין של התאים, במיוחד בגיל בו התהליך הטבעי מאט את קצבו.
לרטינואידים השפעה גם על השכבות העמוקות, שם הם מעודדים יצירה של חומר דמוי ג`ל העוטף את סיבי הקולגן והאלסטין ובכך העור מתגמש ומתחזק.
וויטמין A מגיע בצורת חומצה רטינואידית, הוא מסוגל לטפל בקלות במחלות עור ואקנה וכן משמש לבעיות פיגמנטציה, הבהרת העור, נזקי שמש ועוד. החומצה הרטינואידית ניתנת רק באישור רופא.

מרפואה לקוסמטיקה – ויטמין A לפנים

פריצת הדרך האמיתית החלה כאשר חברות הקוסמטיקה פיתחו את הרטינול לשימוש קוסמטי והעלימו לחלוטין את תופעות הלוואי שאפיינו את החומצה הרטינואידית. היתרון הגדול של הרטינול שבמוצרי הקוסמטיקה על החומצה הרטינואידית שנותנים הרופאים הוא שברגע שרטינול חודר לעור, הוא הופך שם לחומצה רטינואידית ומעניק את היתרונות הרצויים מבלי לגרום לרגישות. הטכנולוגיה המתקדמת של מעבדות ג'יג'י, מאפשרת לשמר את הוויטמין שרגיש מאוד לאור ולחום ובנוסף מוצרי סדרת רטינול פורטה מכילים גם חומרי לחות ומסנני קרינה. כדי להגן על הרטינול הוא נעטף במיקרו קפסולות מיקרוסקופיות המביאות את הרטינול אל עומק התאים החיים.

עקב התחדשותם והתמיינותם של התאים הודות לרטינול, מגיעים לתוצאות הבאות:

1. שכבות עור עבות יותר
2. עומק הקמטים פוחת (בשל העיבוי), הקמטים מתמלאים מלמטה והופכים לשטוחים יותר.
3. השכבה הקרנית מתחזקת ויוצרת מחסום יעיל מפני מפגעים חיצוניים.
4. הפנים מקבלים גוון יפה יותר, אחיד יותר ובריא יותר.
5. הוויטמין מגיע לתוך גרעין התא ומשפר את מחזור הדם העורי.
6. כושר הזנת האפידרמיס מתחזק.
7. העור מפתח יכולת לשמור רזרבות של חומרי לחות טבעיים.

בנוסף לכך, חוסר ב- וויטמין A, בעיקר מגיל שלושים ומעלה, גורם להתבלות העור משום שזיהום האוויר החיצוני פוגע במישרין בעור, הקמטים הולכים ומעמיקים יותר, וכשמתווסף לכך גם יובש עקב מחסור ב- וויטמין A, העור מזדקן במהרה, גוונו מאפיר לאפרורי ומראו דוהה.

כדאי לדעת
שימוש בסדרת רטינול פורטה מומלץ כטיפול משקם לעור ואינו מיועד לשימוש קבוע. התייעצי עם הקוסמטיקאית שלך לגבי תדירות השימוש המומלצת לך אישית ובהתאמה לעור. ניתן להשתמש ברטינול פורטה כמה פעמים בשנה

דילוג לתוכן