להתאמה אישית אונליין ורכישה - התקשרי עכשיו! 03-9155683

התייבשות העור

צימאון

העצה הנפוצה ביותר לשמירה על עור פנים קורן היא שתייה מרובה של מים.
כמות מספקת של מים חשובה לתפקוד הפיזי היעיל של הגוף אולם אל לנו לשכוח שהעור, כאיבר הגדול ביותר בגוף האדם זקוק גם הוא לכמות מספקת של לחות אותה הוא מקבל דרך מערכת הדם וגם בספיחה מן האוויר ובמריחה חיצונית. חשוב לדעת שצריך לטפל בעור מיובש גם באופן חיצוני, והצעד הראשון לכך הינו אבחון מדויק.
כולנו מכירים את המנטרה הקבועה – שתייה מרובה, שימוש יומיומי במקדם הגנה, שימוש קבוע בקרם לחות – אנו לומדים להכיר את סוג העור שלנו מגיל צעיר – רגיל, שמן, מעורב, יבש – ואנו בוחרים את מוצרי הטיפוח בהתאם. אך מה קורה כאשר למרות העובדה שאת משתמשת בקפדנות במוצרי הטיפוח המיועדים לסוג עורך, עור הפנים שלך שומני ומלא בפצעים ביום אחד ויבש מאוד ביום האחר? התשובה לכך הינה: כנראה שאת מאותן נשים רבות אשר סוג עורן לא אובחן כראוי כתוצאה מאבחון לפי קטגוריות מסורתיות ומגבילות.
ועכשיו, למדי להכיר את הקטגוריה הסודית – העור המיובש.

התייבשות – מה היא?

אנו למדים כי מספר הנשים הסובלות מעור פנים מיובש עולה בהתמדה. הסיבה העיקרית לכך היא מערכות מיזוג האוויר המייבשות אשר נמצאות כמעט בכל בית ומשרד ואשר פועלת ברב ימות השנה.

גוף האדם נלחם באופן יעיל במחלות, אך הדבר הראשון אשר יגרום לגופינו לקרוס הינו המחסור במים. חוקי ההישרדות קובעים כי האדם ישרוד ללא אוכל במשך שלושה ימים, אך יוכל להחזיק מעמד ללא שתייה רק במשך 3 שעות. לאחר פרק זמן זה, אנו מתחילים לסבול משלל תופעות כגון כאב ראש, סחרחורת, תחושת עלפון ויובש של עור הפנים. זו דרכו של הגוף לאותת לנו לשתות.

שתיית כמות המים היומית המומלצת אכן תגרום לכך שגופינו לא יתייבש, אך כאשר מודבר בעור הפנים, שתיית מים מרובה תפתור את הבעיה רק באופן חלקי.

התפיסה המוטעית לגבי עור יבש הינה, כי זה הוא מונח נוסף לעור יבש. אך תפיסה זו מנוגדת לחלוטין למציאות. עור מיובש אכן עשוי להיות בעל מראה יבש, ולכן הטעות הנפוצה היא להתאים לסוג עור זה מוצרי טיפוח העשירים בשמן. אך המראה היבש של סוג עור זה נובע למעשה ממחסור במים ולא ממחסור בשמן. השימוש בקרמים המועשרים בשמן, דומה למעשה לשפיכת מים באדמה רוויה. עור מיובש הינו עשיר בשמן, כך שלמעשה מוצרים אלו לא יספגו בעור ופשוט יישארו על שכבת העור העליונה. כתוצאה עור הפנים יקבל מראה מבריק ומאוד לא מחמיא. מעבר לכך, מנת השמן הנוספת בשילוב עם תאי עור מתים מיותרים אשר נמצאים באזורים היבשים יותר של העור, נדבקים לנקבוביות והתוצאה הינה התפרצויות של אקנה ופצעונים.

המפתח לאבחון עור מיובש, בניגוד לעור יבש, הינו הופעה תכופה של פצעים ופצעונים.
עור מיובש עלול לסבול מתופעות, כגון תחושת מתיחה של העור, קשקשת והופעה של קמטוטים, תופעות אשר בדרך כלל משויכות לעור יבש. אך האקנה הינו המפתח – פצעים זקוקים לשמן, כך שבמידה והעל העור מופיעים כתמי יובש ופצעים, רוב הסיכויים כי העור מיובש. במידה ואין פצעים, סביר להניח שמדובר בעור יבש.

טיפול בעור מיובש

חשוב להשתמש בתכשיר קרם לחות יעיל וטוב. מומלץ להימנע בשימוש בקרמים מועשרים בשמן. יש להשתמש בקרם לילה על מנת למנוע איבוד נוזלים במהלך הלילה, ובקרם עיניים וצוואר כדי להחליק קמטוטים וקמטים.
יש להשתמש בפילינג ביתי עדין. התייבשות העור גורמת להצטברות של תאי עור מתים על שכבת העור העליונה, לכן פילינג עדין פעם בשבוע הינו חיוני.

דילוג לתוכן