להתאמה אישית אונליין ורכישה - התקשרי עכשיו! 03-9155683

דברים שחשוב לדעת על טיפול בפיגמנטציה

הזדקנות העור, חשיפה ממושכת לשמש ושינויים הורמונאליים עשויים ליצור הבדלים בגוון העור והופעה של כתמי גיל וכתמי שמש. בפועל, התהליך שנוצר בתאים הוא ייצור מוגבר של מלנין אשר מכהה את העור. המלנין נועד להגן על העור מפני קרני השמש על ידי כך שהעור משתזף, אבל ההגנה הזו עלולה לבוא לידי ביטוי בפיגמנטציה.

כל סוג וגוון של עור מגיב אחרת לשמש, כשהפגיעה יכולה להיות בשכבת העור החיצונית – האפידרמיס וגם בשכבת העור הבינונית – הדרמיס.
גם טיפולים אסתטיים ודרמטולוגיים לא תקינים כמו חשיפה מוגברת ללייזר או שימוש בפילינג כימי לא מקצועי עלולים לגרום להופעה לא מחמיאה של פיגמנטציה וכן גנטיקה, מצבים רפואיים, נטילת תרופות מסוימות ואפילו סטרס.

הכל מתחיל באבחון

חשוב מאוד לאבחן את סוג הפיגמנטציה, באיזו שכבת עור היא מתקיימת וסוג העור לפי שניגשים לטפל בתופעה. שלב האבחון המקצועי קריטי בהשפעת הטיפול על העור. סוגי עור שונים יגיבו באופן שונה לטיפולים וכמו כן, ישנם סוגים שונים של כתמי עור מעורבים על עור פנים אחד וחשוב לבחון איזה טיפול יתאים לאיזה סוג כתם. כמו כן, יש לקחת בחשבון שחשוב גם לתחזק את העור ולהגן עליו מראש מפני היווצרות של פגמים ופיגמנטים.

טיפול מונע פיגמנטציה

על מנת לצמצמם ככל שניתן היווצרות של כתמי שמש, חשוב מאוד לצאת לשמש כאשר הפנים מרוחות היטב בקרם הגנה בעל מקדם גבוה או קרם לחות המשלב קרם הגנה על מנת להפחית את השפעת קרני ה-UV בעור וכך להפחית את ייצור המלנין.

קוסמטיקה

טיפול אפקטיבי בפיגמנטציה

קיימים טיפולים שונים לטיפול בפיגמנטציה, מטיפולי הבהרה באמצעות IPL במכוני הקוסמטיקה השונים המשתמשים בחום לטשטוש הכתמים ועד פילינג שנועד להרוס את התאים המתים ולחדש היווצרות של תאים חדשים בעלי מרקם חלק ואחיד יותר.
כיום קיימים תכשירי הבהרה ביתיים, שמומלצים לשימוש על ידי קוסמטיקאיות בעלי רכיבים מדכאי מלנין הכוללים חומצות עוצמתיות בעלות פעולה של קילוף העור, כמו למשל, רטין A וסרום הבהרה מרוכז, שנועד לטפל בכתמים ולשפר את מרקם העור בצורה הדרגתית.
בין הרכיבים שיכולים להפחית ייצור מלנין, ניתן לציין את הרזברטול, שמופק מענבים אדומים,
והוא גם מפחית את רגישות העור ושיפור הקמטוטים יחד עם העלאת גמישות העור ומככב בקרם הבהרה לעור יחד עם ויטמין C.
קיימים גם קרמים להבהרה על בסיס רטינול, כולל קרם לילה ייחודי התורם לשיפור מוצקות העור בשל העושר הרב שלו במרכיבים צמחיים שלוקחים חלק בהבהרת כתמי מלנין וכן חומצה אזילאית המבהירה היפר פגמנטציה וחומצה קוג'ית המנטרלת את האנזמים היוצרים כתמי עור.
הקפידו על הגנת העור בחשיפה לשמש ועל טיפולי הבהרה מותאמים עם רכיבים פעילים לטשטוש הפיגמנטציה ולהחזרת מרקם עור אחיד, חלק ואסתטי.

דילוג לתוכן