להתאמה אישית אונליין ורכישה - התקשרי עכשיו! 03-9155683

אנטי אייג'ינג

אנטי-אייג'ינג הוא ענף חדש יחסית ברפואה המודרנית ובסיסו בהתפתחויות הרפואיות והביולוגיות האחרונות בתחום תהליכי ההזדקנות וחקר תוחלת ואיכות החיים. רפואת אנטי-אייג'ינג מתמחה בניסויים קליניים רבים הבאים לחקור תהליכים אשר מאפשרים האטת הזדקנות בבעלי חיים בכלל ובבני האדם בפרט.

אנטי אייג'ינג הלכה למעשה

האנטי-אייג'ינג מיושם הלכה למעשה בתחומים רבים של קוסמטיקה וטיפולים רפואיים קוסמטיים. תכשירים וטיפולים אלה יוצאים מנקודת הנחה שאמנם לא ניתן לעצור עדיין את תהליך ההזדקנות, אבל בהחלט ניתן למנוע או להקל על סממנים ברורים שלו כגון כתמי עור, צלקות אקנה וקמטוטים.

תחום האנטי-אייג'ינג בקוסמטיקה חולש על פני מגוון של קרמים, משחות ותכשירים אשר מטרתם טשטוש והפחתה של סימני הגיל. חלק מתכשירים אלה כוללים חומצות מיוחדות אשר מאפשרות ניקוי נקבוביות או חיטוי צלקות, חלקם כוללים חומרים נוגדי חמצון וחלקם אף כוללים חומרים מהצומח כגון תמציות ירקות ופירות. גם רופאי עור נכנסו זה לא מכבר לתחום האנטי-אייג'ינג, ומספקים מרשמים אשר נרקחים בהתאם לסוג העור של המטופלת, על מנת להבטיח התאמה מלאה של התכשיר.

במקביל לתכשירים הקוסמטיים, בשנים האחרונות חלה עלייה בפופולריות של טיפולי אנטי-אייג'ינג רפואיים. טיפולים אלה כוללים בין השאר טיפולי פילינג, המאפשרים קילוף של שכבות עור וחשיפה של שכבות עור חדשות. טיפולי פילינג ניתן לבצע בצורה מכנית-כימית וכן בעזרת קרני לייזר.

לא רק קוסמטיקה

העיסוק הכלל עולמי באנטי-אייג'ינג אינו שמור אך ורק לתכשירים או טיפולים קוסמטיים. אנשים רבים בכל העולם מבינים שעל מנת להפחית את פגעי הזמן ולטשטש עד כמה שניתן את ניראות תהליך ההזדקנות, ניתן לבצע פעולות יום-יומיות פשוטות וזמינות לכל. פעילות גופנית, למשל, ידועה כאלמנט אנטי-אייג'ינג חשוב שכן היא מסייעת לחילוף החומרים בגוף. עוד גורמים טבעיים אשר מסייעים לעיכוב הזדקנות כוללים אכילה מבוקרת של פירות וירקות, שינה מספקת וצריכת ויטמינים.

גם הימנעות היא חלק מהותי מהאנטי-אייג'ינג – כאשר ההימנעות החשובה ביותר לעור הינה ההימנעות מחשיפה לשמש. במדינה כמו ישראל הימנעות מהשמש נשמעת אמנם כמו משימה בלתי אפשרית, אבל לא כך הדבר: שימוש קבוע בתכשירי הגנה בעלי מקדם גבוה וחבישת כובע יהוו התחלה מצויינת לאישה המודעת לעצמה ולסכנה למראה העור הטמונה בקרני השמש.

דילוג לתוכן